AŞIK MAZLUMİ
UNUTAMADIM TÜRKÜSÜNE KLİBİNİ ÇEKTİ. EKRANLARDA


Sevgili dostlarım bize ait olan DOYMADIM isimli türkümüzü birde CEYLANdan dinleyin çok yakında ekranlardaWEB SİTEMİZİN YAYINA HAZIRLANMASINDA EMEGİ GEÇEN YENİ ÇÖZÜM WEB HİZMETLERİ AİLESİNE BAŞTA SİNAN SARI VE EKİBİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.


EMA MÜZİK
Stüdyo Sistem Ses Kayıt Merkezi
Sıraselviler Cad. No : 33 / 3
Taksim / İSTANBUL
Tel : (212) 249 58 22
Fax : (212) 243 95 08
mazlumi@asikmazlumi.com
ema@emamuzik.com

 

Untitled Document


AŞIK MAZLUMİ

1959 yılında Amasya'nın Göynücek kazasına bağlı Tencirli köyünde doğdu. İlkokul 4. sınıfa kadar köyde okuduktan sonra ortaokul, lise ve üniversite eğitimini İstanbul'da bitirdi. 24 yıl Belediye Zabıta Memuru olarak görev yaptı ve Komiser rütbesinde 2. derecede emekli oldu.

Sanat hayatına amcası Aşık Halil oğlu Aşık Rüstem Mırık ile köyde başladı. Antepli Aşık Hasan Hüseyin'in eserlerinden çok etkilendi. Aşık Veysel'in talebesi olan Aşık Rüstem'in söz yazma konusunda verdiği nasihatleri dinledi ve uyguladı. Daha sonra Aşık Mahsuni, Aşık Daimi, Davut Suları gibi ozanları dinleyen sanatçı gençlik dönemini bu ozanları tanımak ve araştırmak ile geçirdi.

1977 yılında bir dost meclisinde Muhlis AKARSU ile tanıştı ve büyük ozandan ‘Mazlumi' mahlasını aldı. Büyük ozan bu mahlası kendisine verdikten sonra "dilin bülbül olsun" diye dualadı Mazlumi'yi.

2001 - 2003 yılları arasında kısaca "Kasdav" olarak bilinen Kadıköy Belediyesi "Kozyatağı Gönüllüleri" isimli sivil toplum örgütü bünyesinde T.H.M. korosu kurdu, 3 sene komite başkanlığı ve hocalığını yaparak çalıştırdı. Her şeyin yozlaştığı bir dönemde aşıklık geleneğini, türküleri, deyişleri ve manileri tanıtmaya çalıştı ve 30'a yakın konserleri oldu. Daha sonra 2 sanatçı arkadaşı ile birlikte Sarıgazi'de "Üç Saz Müzik Merkezi" adında bir dershane açtı ve yüzlerce öğrenci yetiştirdi. Bu arada Özlem Radyo'da 2 yıl süre ile "Özlenen Ozanlar" programını yapmaya devam etti.

2005 yılında Dost Sanat Merkezini kurdu. Bugüne kadar bağlamayı ve türküleri sevdirmeyi sağladı. Bir çok eserler üreterek bu eserleri bir çok sanatçılar tarafından büyük bir beğeniyele okundu.
Eserlerini Okuyan Santçılar
Metin Karataş ,Sultan Bilgin,Bülent Serttaş,Emre Saltık,Erdoğan Doğan,Özlem Bağlayan

1977 yılında Uzelli Plak Şti.'nden "Sarda Öyle Git" isimli ilk albümü Almanya'da çıktı. Yine Uzelli Plak'ta "Senin Ocağın Bata" isimli albümü, Doğuş Plak'tan "Yalanmı Oldu" albümü, 1987 yılında Şölen Kaset'ten "Şölende Sohbet - 1", "Şölende Sohbet - 2" isimli albümleri çıktı. 1993 yılında Sivas Katliamında 37 canı kaybedince özellikle de Muhlis Akarsu'nun yakıldığını duyunca "Bunlar Varya Bunlar"ı yazdı ve bunun üzerine 1995 yılında bir albümü çıktı. 2000 yılında Bey Plak'tan yönetmenliğini Metin Karataş'ın yaptığı "Hayalimin Süsü" isimli albümü çıkan sanatçı son olarak 2007 yılında yönetmenliğini ve yapımcılığını Metin Karataş'ın yaptığı "Baharına Kışmı Değdi" isimli albümünü Ema Müzik Yapım ile çalıştı.

Web Hizmetleri : Yeni Cozum
YeniCozum Web tasar?m YeniCozum
Warning: include(yenicozum.com/global/watermark.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/asikmazl/yc_watermark.php on line 1

Warning: include(yenicozum.com/global/watermark.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/asikmazl/yc_watermark.php on line 1

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'yenicozum.com/global/watermark.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/asikmazl/yc_watermark.php on line 1